Okružní turistické jízdy

Chystáte se na dovolenou nebo výlet, chcete toho vidět a zažít co nejvíce, ale nemáte příliš času? Vyzkoušejte poznávací jízdy po památkách.

Okružní jízdy po Praze

Okružní jízdu po Praze můžete uskutečnit mnoha způsoby a také si zvolit délku a tematické zaměření trasy:

-pěší procházka s průvodcem

Pokud preferujete pohyb po vlastních nohách, pak vsaďte na pěší turistický okruh – je jich velké množství a obsahují zastavení a výklad u těch nejvýznamnější i méně známých pražských míst a památek.

-jízda historickým vozem

Jestliže se raději vozíte, ale máte rádi svoje soukromí, pak je okružní jízda v historickém voze tou pravou volbou pro vás.

-jízda s koňským spřežením

Chcete si užít Prahu naplno jako pravý turista? Projeďte se v otevřeném kočáře taženém koňmi.

– jízda turistickým autobusem/mikrobusem/vláčkem

Nejjednodušší a nejpohodlnější je naskočit do turistického autobusu nebo vláčku a nechat se provést po památkách.

– plavba lodí po Vltavě

Užijte si město netradičně z řeky. Okružní plavby mohou být i velmi honosné – s večeří a živou hudbou. Ideální pro páry.

Okružní jízdy po Čechách

Za jeden den nebo přes víkend lze stihnout Praha i exkurze po výletech do jejího okolí. Řada společností nabízí poznávací jízdy autobusem z Prahy do Kutné Hory, Terezína, Karlových Varů, Českého Švýcarska, nebo do bývalého lomu Velká Amerika.

Okružní jízdy do zahraničních destinací

Prohlídka s průvodcem se obvykle rezervuje u poskytovatele dovolené nebo cestovní agentury a obvykle jde o skupinové výlety typu all-inclusive. Tento typ prohlídky je ideální pro cestovatele, kteří cestují poprvé, nebo pro rekreanty, kteří hledají nenáročný relax. Tyto zájezdy také nabízejí lepší ceny díky speciálním skupinovým sazbám.

Nebo cestujte na vlastní pěst a zarezervujte si místního průvodce přímo na místě. Dozvíte se tak maximum o místní kultuře, zvycích a tradicích.