Historická budova Národního muzea

Stejně jako navštívení Národního divadla, tak i návštěva Národního muzea v Praze by pro každého Čecha měla být národní povinností, kterou alespoň jednou za život splní. Pokud jste si návštěvu “neodbyli” v rámci povinných školních výletů, je na čase se do Národního muzea vydat.

Co dělat, když má Národní muzeum zrovna zavřeno? Zabavte se po svém – třeba na Playamo kasino, kde na vás čeká nekonečné množství zábavy v podobě těch nejúžasnějších her.

Národní muzeum prošlo v nedávné době rozsáhlou rekonstrukcí, dostalo nový kabát v podobě opravené fasády a pro návštěvníky znovu otevřelo své dveře v roce 2018.

Komplex Národního muzea se skládá ze dvou budov – Nové budovy a Historické budovy.

Nová budova Národního muzea

Nově vystavená moderní stavba z let 1936–1937 kontrastuje s naproti umístěnou historickou budovou muzejního komplexu, se kterou ji pojí podzemní tunel. Původně sloužila jako budova Peněžní burzy, dnes je součástí Národního muzea a nachází se v ní muzejní obchod, zázemí pro pracovníky muzea a další výstavní prostory.

Historická budova Národního muzea

Nově je i historická budova plně bezbariérová a je tak vhodná pro návštěvníky s fyzickým postižením, ale i pro sluchově a zrakově postižené.

Další novinkou je možnost návštěvy vyhlídky, ze které je vidět celé Václavské náměstí, přilehlá čtvrť Vinohrady i Nové město.

Vstupenky lze zakoupit v předstihu online nebo na místě v jedné z pokladen. Pro děti a seniory platí snížené vstupné.

A na co v muzejním komplexu můžete těšit? Kromě stálých tradičních sbírek Národní muzeum pořádá dočasné výstavy, interaktivní expozice pro děti, workshopy a další zajímavé akce. V nedávné době Národní muzeum spustilo i virtuální výstavy.